VIRTUVES MAĢIJA

VIRTUVES MAĢIJA

VIRTUVE – SIEVIŠĶĀS BŪTĪBAS IZPAUSMES PASAULE

Virtuve ir sievišķās būtības izpausmes pasaule. No kuras lielā mērā atkarīga ēdāju labsajūta un veselība. Lai maģija darbotos jāievēro viens ļoti svarīgs priekšnoteikums – ēdiens vienmēr jāgatavo labā noskaņojumā un ar mīlestību. Tad  ēdāji vienmēr teiks, ka garšīgi un mājā būs harmonija. Protams ir vēl vesela virkne nosacījumu, lai tiešām uzturā lietotu pārtiku, kas veselībai nerada postu.

Jābūt vēlmei izvēlēties labu pārtiku, atteikties no sliktas. Rūpēties par sevi.

Šis ir ļoti filozofisks noteikums. Vispirms sev jānoformulē, ko es vēlos, un kas ir laba un kas slikta pārtika. Pati šo vēlmi sev izteicu vairāk kā pirms pieciem gadiem. Divus gadus pavadīju dīvainā ēšanas režīmā. Tad sapratu, ja no kā atsakies, tad kaut kas jāliek vietā. Sāku meklēt dažādu informāciju, izmēģināju, eksperimentēju. Pašlaik esmu atradusi zelta vidusceļu un pa to palēnām virzos. Nav viegli mūsdienu pārtikas pārbagātībā izrakties līdz patiesībai, kas slikts,  kas labs. Viss ir jāizpēta, kādas E vielas pieliktas, kādēļ, ko tas kaitē veselībai, kāds ir ražošanas process. Pilnīgi visu izaudzēt pašam nav iespējams, pat dzīvojot laukos.

Ēdiens jāgatavo mājās.

Ja izvēlas veselīgu maltīti ārpus mājas, tad tie ir ļoti dārgi restorāni, kuri iepērk kvalitatīvus produktus. Tad tas tiešām ir ļoti dārgi.  Vislabāk izvēlēties vienkāršas kvalitatīvas izejvielas un pašai iemācīties radīt baudījumu garšas kārpiņām un vēderam.  .    

Jāpieliek lielas pūles,lai atrastu kvalitatīvas izejvielas. 

Tā ir ļoti nopietna lieta un prasa iedziļināšanos. Jāmeklē alternatīvi risinājumi. Viens no tiem pirkt tieši no ražotāja, audzētāja. Atrast labu preci arī tur nav viegli. ”Kā mājās”  vai  “mēs paši ēdam” ne vienmēr ir kvalitatīva pārtika. Katram ir sava izpratne par to. Vislabāk, ja ir iespēja aizbraukt pie audzētāja un noskaidrot, vai tas ko piedāvā, ir tas ko vēlies.

Sīkāku informāciju skatīt VESELĪGAS PĀRTIKAS IZEJVIELAS

Meklēt jaunas pieejas un receptes ēdiena sagatavošanā un izvēlē.

Nekad nebūs vienas konkrētas pieejas un receptes, kā visiem būtu pareizi darīt. Katram būs savi produkti, ko izvēlēsies un savas receptes. Galvenais ir saprast pamatprincipus pēc kuriem vadīties.

Varu padalīties ar savu pieredzi. Gatavoju diedzētu zaļo griķu miltus, kā arī izmantoju citu augu miltu miksus, kā linsēklu, kaņepju, auzu, amaranta, saulespuķu, mandeļu, kokosa u. c. pēc vajadzības. Daļu dārzeņu vasarā izaudzēju pati. Arī pērku tirgū. Pērkot tirgū dārzeņus, gan vajadzētu paintresēties vai audzētāji nelieto kādus insekticīdus. Tie izjauc cilvēka hormonālo lidzsvaru. Protams ar garšu īpaši nepateiksi, ja lietots saprāta robežās, taču ilgtermiņā tas kaitē veselībai, tāpat kā herbicīdi un hormonpreperāti. Labprāt uzturā lietoju arī lēcas, zirņus un pupas.

Ēdienu gatavojot,  lieku lietā sievišķo intuīciju un iedvesmojos no līdzīgi domājošiem cilvēkiem.

Īpašu vietu virtuves maģijā ieņem garšaugi un garšvielas.

Katrai sevi cienošai virtuves maģistrei, mājās vajadzētu turēt krietnu burciņu kolekciju ar garšvielām un garšaugu dārziņu vai podiņus.

Protams, ja ir iespēja, tos var iepirkt arī tirgū, taču noteikti pie tā ir jāpiedomā. Ja skatāmies senā vēsturē, tad garšvielas no Austrumiem pirka par zeltu. Cilvēki saprata un novērtēja to nepieciešamību.

Viena lieta ir tā, ka garšaugi un garšvielas uzlabo vai izmaina ēdiena garšu, cita- uzlabo cilvēka veselību. Raugoties no veselības viedokļa, garšvielas un garšaugi veicina un uzlabo gremošanas funkciju. Tās ir piesātinātas ar bioloģiski aktīvajām vielām, kas nonākot organismā nodrošina cilvēkam labu noskaņojumu, dod stimulu darboties, uzlabo atmiņu un prāta darbību, rada izturību.

Lielākā daļa garšaugu un garšvielu ir siltzemju augi, lai tie spētu veidot  bioloģiski aktīvās vielas ir nepieciešams daudz saules enerģijas. Siltzemju augi būs bagātāki ar aromvielām. Pašlaik daudzi augi ir pielāgoti arī mūsu klimata apstākļiem, kā kinza, estragons, citronzāle, sēņu zāle u.c. Izmantosim arī tos. Daudzus varam salasīt arī brīvā dabā, pat ar eksotiskiem nosaukumiem. Kā raudeni (oregano), mazo mārsilu (timiāna brālis), kadiķogas. Daudzi, sen aizmirsti, auga pie katras lauku sētas, kā dievkociņš, lupstāji, salvijas. Nu nemaz nerunājot par visiem sen zināmajiem pētersīļiem, selerijām, dillēm u.c.

Šos pašus garšaugus un garšvielas, jau citās devās un garākos lietošanas kursos, var veiksmīgi izmantot dažādu kaišu dziedināšanā.

Uzrakstīt pāris rindiņas par garšaugiem un garšvielām nav pilnīgi nekas par tiem pateikts. Par to pielietojumu un ietekmi uz organismu, var rakstīt biezas grāmatas. Vēlējos tikai pievērst uzmanību  ļoti svarīgajai virtuves maģijas lietai. Par ko turpināšu rakstīt jau nopietnāk.

Sīkākai informācijai, sazinieties ar mums.